امروز : شنبه ۰۹ ثور ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۲۰
حنیف اتمر:

طالبان عامل حادثه تروریستی قندهار است

مشاور شواری امنیت ملی، حمله بر مهمان‌خانۀ والی قندهار را به طالبان نسبت می‌دهد و می‌گوید، در این انفجار از موادی کار گرفته‌شده که تاکنون در افغانستان بی‌پیشینه بوده است.
طالبان عامل حادثه تروریستی قندهار است
پنجشنبه | ۱۳۹۵/۱۰/۲۳ - ۱۴:۴۴ |
کد خبر : ۱۲۷۰ |
سیاسی ، نظامی
به گزارش خبرگزاری صلح افغانستان، محمدحنیف اتمر در سفرش به قندهار می‌گوید، با این که طالبان مسؤولیت این حمله را به دوش نگرفته اند، اما این گروه در این حمله دست داشته است. 
آقای اتمر می‌گوید، رییس جمهور غنی، برای بررسی چگونگی این رویداد و مواد انفجاری کار گرفته‌شده در آن یک گروه فنی را گماشته است.
مشاور شورای امنیت ملی، با اشاره به حمله‌های انتحاری و انفجاری در یک روز در کابل، هلمند و قندهار می‌گوید، در تدابیر امنیتی غفلت صورت گرفته و این حمله‌ها از قبل برنامه‌ریزی شده اند. 
این مقام بلندپایۀ حکومت، با زخمیان رویداد قندهار نیز دیدار کرده و وضعیت تمامی آنان را قناعت‌بخش می‌گوید. 
روز گذشته اما جنرال عبدالرازق، فرمانده پولیس قندهار گفته بود که حمله بر مهمان‌خانۀ والی از سوی دستگاه استخباراتی پاکستان (آی.اس.آی) به کمک شبکۀ حقانی انجام شده است. 
طالبان دست داشتن در این حمله را رد کردند و دیگر گروه‌ها نیز تاکنون مسؤولیت این رویداد را به دوش نگرفته ‌اند. 
در نتیجۀ انفجاری که دو شب پیش در مهمان‌خانۀ والی قندهار، هنگام دیدار با جمعه الکعبی، سفیر امارات متحده عرب و شماری از بازرگانان رخ داد به شمول 5 دیپلومات عرب 11 تن کشته و به شمول همایون عزیزی، والی این ولایت و سفیر امارات متحده عرب 18 تن زخمی شدند.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

  سرویس سیاسی

  سرویس بین الملل

  سرویس مهاجرین

  سرویس ورزشی

  سرویس اقتصادی

  سرویس پزشکی

  سرویس اجتماعی

  سرویس فرهنگی