جدیدترین اخبار افغانستان ، مهاجرین و جهان

امروز : چهارشنبه ۰۴ حوت ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۰۴

مهمترین عناوین بین الملل

آخرین اخبار

سیاست خارجی افغانستان

آماده باش نیروهای دفاعی کشور در ننگرهار

مقام ها در ولایت ننگرهار می گویند که در مناطق دور دست خط دیورند، شمار زیادی از نیروهای دفاعی کشور جا به جا شده اند و در صورتی که از حکومت مرکزی دستوری دریافت کند در واکنش به راکت پراکنی پاکستان، اقدام مشابه برضد پاکستان انجام خواهد داد.
افغانستان فهرست ۳۲ مرکز آموزش شبکه حقانی و طالبان را به پاکستان داد

دولت افغانستان فهرست ۸۵ شورشی مخالف دولت و آدرس ۳۲ مرکز آموزشی مربوط به شبکه حقانی و گروه طالبان را به دولت پاکستان داده ‌است.
اتهام های پاکستان جفا در حق مردم افغانستان است
داکتر عبدالله:

پس از آن‌که پاکستان انگشت انتقاد را در پی حمله‌های تروریستی خون‌باری که باعث کشته و زخمی‌ شدن ده‌ها تن در آن کشور گردید به سوی کابل دراز کرد، عبدالله عبدالله اتهام‌ها در این مورد را جفا در حق مردم افغانستان می‌داند.
افغانستان آماده پاسخدهی متقابل به حملات راکتی پاکستان است
ریاست اجراییه:

ریاست اجرایی کشور می گوید که اگر تلاش های دولت افغانستان برای متوقف ساختن راکت پراکنی‌های پاکستان از راه‌های دیپلوماتیک جواب ندهد، افغانستان آماده پاسخدهی متقابل می باشد.
شکایت افغانستان از پاکستان به شورای امنیت سازمان ملل

اشرف غنی رییس جمهور کشور، به محمود صیقل، نماینده دایمی افغانستان در سازمان ملل دستور داده است تا شکایت‌نامه کتبی را به نمایندگی از افغانستان به خاطر مداخلات پاکستان در افغانستان به شورای امنیت سازمان ملل متحد بسپارد.
رییس جمهور غنی خواستار بستن دفتر سیاسی طالبان در قطر شد

رییس جمهور افغانستان می‌گوید اگر گروه طالبان تا بهار سال آینده دست از خشونت بر نداشتند باید دفتر سیاسی‌شان در قطر بسته شود.

سرویس سیاسی

سرویس بین الملل

سرویس مهاجرین

سرویس ورزشی

سرویس اقتصادی

سرویس پزشکی

سرویس اجتماعی

سرویس فرهنگی

ما را در گوگل محبوب کنید