امروز : شنبه ۰۹ ثور ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۲۴

برگزاری نمایشگاه دست آوردهای طبی در کابل

گزارش های به دست آمده حاکی از آن است که شمار بازدید کنندگان نمایشگاه دست آوردهای طبی، که در کابل برگزار شده، نسبت به سال گذشته بیشتر شده است.
برگزاری نمایشگاه دست آوردهای طبی در کابل
جمعه | ۱۳۹۵/۱۰/۱۷ - ۱۲:۳۴ |
کد خبر : ۱۱۱۹ |
پزشکی
به گزارش خبرگزاری صلح افغانستان به نقل از آوا، به گفته مسئولین این نمایشگاه، برگزاری چنین نمایشگاه ها برای بالابردن سطح آگاهی صحی شهروندان بسیار مفید می باشد. در نمایشگاه طبی کابل، بیش از ۴۰۰ غرفه از شرکت های مختلف ادویه سازی، شفاخانه های خصوصی و دولتی برای ارائه آخرین معلومات صحی به شهروندان، اشتراک ورزیده اند.
احمد ولی شمس؛ مسوول فروشات فابریکه دوا سازی باخترگفت: ادویه افغانستان مطابق نورم و استاندارد های بین المللی تولید می گردد و بعد از بررسی های وزارت صحت عامه به دواخانه های کشور توزیع می شود. آقای شمس؛ افزود: ادویه های تولید شده در داخل کشور نسبت به ادویه خارجی از کیفیت بالایی برخوردار می باشند، چون اکثر ادویه خارجی بطور قاچاق و بدون بررسی وزارت صحت عامه وارد افغانستان می شوند. وی خاطرنشان کرد که شهروندان کشور در مورد ادویه های تولید افغانستان آگاهی درست ندارند. همین سبب شده است که نسبت به ادویه داخلی، ادویه خارجی زیادتر به فروش برسند و علاوه کرد که برخی از شهروندان با آنکه ادویه خارجی را به قیمت بسیار بلند خریداری می کنند، اما هیچ نوع اثر مثبت بالای بهبود صحت شان ندارد. وی از داکتران و مسوولین شفاخانه های خصوصی و دولتی خواست که شهروندان را برای خریداری ادویه داخلی تشویق نمایند تا سطح تولیدات وطن با برده شود. وی گفت که وزارت صحت عامه باید برای جلوگیری از واردات ادویه های کم کیفیت خارجی، اقدامات جدی را روی دست بگیرد در غیر آن شرکت های داخلی با رکود مواجه خواهد شد. این در حالیست که مقامات وزارت صحت عامه اعلام کرده اند که شماری از ادویه فروشی ها را به نسبت عدم مسلکی بودن و موجودیت ادویه بی کیفیت مجازات کرده اند، اما انتقادهایی وجود دارد که نهاد های مسوول در جهت جلوگیری از قانون شکنی ها و خود سری ها در بخش طبابت اقدامات لازم را روی دست نگرفته اند. هرچند مقام های وزارت صحت عامه همواره از آمادگی ها برای جلوگیری واردات ادویه بی کیفیت در کشور حرف می زنند، اما مردم از این مشکل هنوز هم رنج می برند.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

  سرویس سیاسی

  سرویس بین الملل

  سرویس مهاجرین

  سرویس ورزشی

  سرویس اقتصادی

  سرویس پزشکی

  سرویس اجتماعی

  سرویس فرهنگی