جدیدترین اخبار افغانستان ، مهاجرین و جهان

امروز : چهارشنبه ۰۴ حوت ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۰۳

مهمترین عناوین فرهنگی

آخرین اخبار

اخبار فرهنگی افغانستان

حفظ و مراقب از آبده‌های تاریخی شامل برنامه میثاق شهروندی گردد
داکتر عبدالله:

دکتور عبدالله عبدالله، رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان در نشستی که روز شنبه (30 دلو) در کاخ سپیدار برگزار شده بود، مسألة حفظ و مراقب از آبده‌های تاریخی را به بحث و بررسی گرفت.
‌بناهای تاریخی هرات به مکانی امن برای معتادان تبدیل شده است

هرات در غرب کشور از ولایت‌های باستانی‌ست که بیش از 800 بنای تاریخی دارد. اما کم‌توجهی حکومت سبب شده است که بیشتر این بناها در حالت فروپاشی قرار گیرد.
پایان طرح تجهیز کتابخانه مدارس خودگردان توسط بنیاد تبسم

بنیاد تبسم با انجام بازدید از مدارس خودگردان ویژه دانش آموزان مهاجر افغانستانی در ایران، طرح تجهیز کتابخانه این مدارس را به پایان رساند.
جهاد؛ نقطه‌ی مشترک میان همه‌ی مردم افغانستان

طی محفلی که در آن ده‌ها تن از دانشجویان، فرهنگیان، عالمان دین، قوماندانان جهادی و سایر افراد اشتراک کرده بودند، از سی و هشتمین سالروز قیام مردم دره صوف ولایت سمنگان بر ضد نیروهای ارتش سرخ شوروی سابق و بیست و هشتمین سالروز خروج این نیروها از افغانستان گرامیداشت به عمل آمد.
برگزاری کمپاین یک میلیارد صدا برای نفی تبعیض علیه زنان در کابل

به مناسبت ۱۴ فیبروری که هرسال کمپاین سراسری برای نفی تبعیض علیه زنان در جهان برگزار می‌شود، در کابل نیز تحت عنوان «یک میلیارد صدا از کابل تا نیویارک» توسط چند نهاد مدنی و فعالان حقوق زن برگزار شد.
 اموال تاریخی سرقت شده افغانستان‌ از جاپان به موزیم ملی بازگردانده شد

ده‌ها اثر تاریخی که در جریان جنگ‌های داخلی افغانستان از موزیم ملی سرقت شده بودند، دوباره از سوی جاپان در یک مراسم ویژۀ در کابل به مسؤولان موزیم ملی سپرده شدند.

سرویس سیاسی

سرویس بین الملل

سرویس مهاجرین

سرویس ورزشی

سرویس اقتصادی

سرویس پزشکی

سرویس اجتماعی

سرویس فرهنگی

ما را در گوگل محبوب کنید