امروز : شنبه ۰۹ ثور ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۲۲

درخواست پناهندگی حدود ۱۲۸ هزار افغانستانی به آلمان

طبق امار به دست آمده: مجموع پناهجویانی که از کشورهای سوریه, عراق و افغانستان در سال ۲۰۱۶ در آلمان درخواست پناهندگی داده اند، بیش از ۷۴۵ هزار نفر اعلام شده که حدود 128 هزار نفر از افغانستان هستند.
درخواست پناهندگی حدود ۱۲۸ هزار افغانستانی به آلمان
پنجشنبه | ۱۳۹۵/۱۰/۲۳ - ۱۰:۲۹ |
کد خبر : ۱۲۵۹ |
مهاجرین
به گزارش خبرگزاری صلح افغانستان، وزیر داخلۀ آلمان گفته است که در سال ۲۰۱۶ میلادی، ۲۸۰ هزار پناهجو وارد آن کشور شده است که این رقم حدود یک سوم مجموع پناهجویانی را تشکیل می‌دهد که در سال ۲۰۱۵ به آلمان پناه برده بودند.
توماس دی مایزیر، همچنان گفت که سال گذشته بیش از ۷۴۵ هزار نفر رسماً در آلمان درخواست پناهندگی داده اند که در این میان حدود ۲۶۹ هزار نفر از سوریه، حدود ۱۲۸ هزار نفر از افغانستان و ۹۷ هزار نفر دیگر از عراق می باشند.
شمار کسانی که درخواست پناهندگی شان در آلمان رد شده است، نیز افزایش یافته. وی افزود:  سال گذشته ۸۰ هزار پناهجو یا داوطلبانه آلمان را ترک کرده اند یا هم اخراج شده اند.
پس از مسدود شدن مرزهای کشورهای حوزۀ بالکان که گذرگاه عمدۀ پناهجویان به کشورهای اروپای غربی می باشد و نیز اقدامات ترکیه برای جلوگیری از ورود پناهجویان به اروپا، میزان ورود پناهجویان به اتحادیۀ اروپایی کاهش یافته است.
بر اساس آماری که ادارۀ مهاجرت اتحادیۀ اروپایی نشر کرده است، فقط نزدیک به ۶۰ فیصد پناهجویانی که درخواست پناهندگی داده اند، به عنوان مهاجر پذیرفته شده یا هم موقتاً به آنان پناه داده شده است.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

  سرویس سیاسی

  سرویس بین الملل

  سرویس مهاجرین

  سرویس ورزشی

  سرویس اقتصادی

  سرویس پزشکی

  سرویس اجتماعی

  سرویس فرهنگی