امروز : شنبه ۰۹ ثور ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۲۲

مهمترین عناوین صفحه اصلی

مقاله ، یادداشت و مصاحبه

به استعفا اکتفا نتوان کرد!

در جمعه‌یی که گذشت، حادثۀ تروریستیِ فاجعه‌باری در ولایتِ بلخ رُخ داد که اگر مسوولان رسالت و مسوولیتِ خود را به‌درستی بازمی‌شناختند، می‌سزید که از اندوهِ آن جان بسپارند.
  توبه دیرهنگام پدر طالبان درون نظام

  حامد کرزی؛ رئیس جمهوری پیشین، به دنبال حمله مرگبار طالبان به پایگاهی نظامی در بلخ، گفته است که بعد از این طالبان را "برادران ناراضی" خطاب نمی‌کند. به گفته کرزی، هر گروهی که به افغانستان آسیب می‌رساند، "تروریستی" است.
   افغانستان و این بار سیاست تازه ترامپ

   دفتر ریاست جمهوری امریکا اعلام کرده است که به زودی استراتژی این کشور را در قبال افغانستان روشن خواهد کرد. کاخ سفید گفته است که سیاست تازه امریکا در افغانستان یک گام راهبردی در راستای مبارزه با هراس افگنی و تروریسم است و این مساله از اهمیت خاصی برای دولت امریکا برخوردار می باشد.
    غنی و خطر رویارویی با خشم عمومی

    دیروز پرچم کشور نیمه‌برافراشته بود، به نشانه‌ی احترام به خانواده‌های سربازانی که در حمله‌ی خونین عصر جمعه در قول اردوی ۲۰۹ شاهین جان‌های‌شان را از دست دادند.
     تلاش برای ایجاد بحران در افغانستان

     تحرکاتِ اخیری که در فضای سیاسیِ کشور دیده می‌شود، نگران‌کننده است. برخوردهای تبعیض‌آمیز و تنظیمِ قدرت بر اساسِ سیاست‌های تک‌قومی‌ و حتا دوباره روی کار آوردنِ اشخاصِ فاسد در حکومت، همه نشانه‌هایی از عدمِ تعهدِ ارگ به دولت‌داریِ مسوولانه است.
      استانداردهای دوگانه‌ی حکومت در مبارزه با فساد

      عزل‌ونصب‌های اخیر رییس‌جمهور غنی موجی از واکنش‌ها را در افکار عمومی کشور به‌وجود آورده است. هفته‌ی پیش آقای غنی در یک اقدام غیرمترقبه، احمدضیا مسعود را از پست نماینده‌ی رییس‌جمهوری در امور حکومت‌داری خوب عزل کرد و به تعقیب آن فاروق وردک وزیر پیشین معارف را به وزارت حکومت در امور پارلمانی معرفی کرد.
       کرزی ضد امریکا نیست

       حامدکرزی، رییس‌جمهور پیشین، پس از بمباران اچین با بزرگترین بم غیر هسته‌یی، دولت افغانستان را در حالی متهم به خیانت ملی کرد؛ دولتی که در واقع محصول و نتیجۀ تقلب او است.

        سرویس سیاسی

        سرویس بین الملل

        سرویس مهاجرین

        سرویس ورزشی

        سرویس اقتصادی

        سرویس پزشکی

        سرویس اجتماعی

        سرویس فرهنگی